Reklam

UID Genel Başkanı Bilgi’den Kurban Bayramı mesajı

  • Güncelleme: 10.08.2019 15:34
Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Bülent Bilgi, Kurban Bayramı münasebetiyle yayınladığı bayram mesajında dostluk ve kardeşlik çağrısı yaptı.
UID Genel Başkanı Bilgi’den Kurban Bayramı mesajı

 

Bayram coşkumuz hep sürsün

UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, Kurban Bayramı’nın hem manevi hem de maddi önem taşıyan müstesna bir etkinlik olduğunu söyledi. Bilgi, Avrupa’nın Sesi için kaleme aldığı bayram mesajında, “Kurban Bayramı bir yandan bizi yaradanımız, yüce Mevlamıza yaşklaştırırken diğer yandan toplumsal dayanışmamıza da emsalsiz katkılar sunmaktadır“ diye konuştu.

Bilgi mesajında şu satırlara yer verdi:

"Ne mutlu bize ki, Kurban gibi ulvi bir bayrama sahip ümmetin parçasıyız. İmkanı olanlar kestikleri kurbanlar ile yaratıcılarının sadece bir emrini yerine getirmiyor, toplumsal anlamda da dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendiren çok müstesna bir faaliyette bulunmuş oluyor.

Rabbimize ne kadar şükretsek az. Bize bahşettiği nimetleri asla inkar edemeyiz. Şükrümüzü göstermek için işte kurban da bir fırsat. Bize sunulan bu fırsatı iyi değerlendirelim lütfen. Kestiğimiz kurbanların etleri elbette Cenabı Hakka gitmeyecektir. Onlar gerçek ihtiyaç sahipleri içindir. Kurbanlarımızı iyi değerlendirelim. Gerçekten ihtiyaç duyanları bulalım, onlara ulaştıralım.

 

Bu bayramı tatil münasebetiyle bir kısmımız anayurdumuzda idrak edeceğiz. Eş, dost ve akrabalarımızla güzel bir bayram geçirmenizi temenni ederken, Kurbanın manevi mesajını bir kez daha hatırlatlatmakta yarar müşahade ediyorum. Lütfen memleketinizde keseceğiniz kurbanlarınızı çevrenizde başta yoksul akraba ve komşular olmak üzere, ihtiyaç sahiplerini gözeterek değerlendirin. Allah hepinizden razı olsun. Bu dileklerle bayramınızı yürekten kutlarım.“